فيديو

Köpek balığı kıkırdağının faydaları | Mucizevi etkiler (2019)

Köpek balığı kıkırdağının faydaları | Mucizevi etkiler (2019)Köpek balığı kıkırdağının faydaları saymakla bitmiyor! köpek balığı kıkırdağı üzerinde yapılan çalışmalar; özellikle bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve tümörlerin büyümesinin veya yayılmasının durdurulmasında köpek balığı kıkırdağının önemli bir rol oynadığını göstermiştir.

Yapılan çalışmalarda köpek balığı kıkırdağının memelilerde bulunan her elementten 1000 kat fazla yeni kan damarı oluşmasını önleyici etkiye sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. bunun anlamı; bir tümörün büyümesi veya yayılması için ihtiyaç duyduğu yeni kılcal damarların oluşmasının engellenmesidir.

yani köpek balığı kıkırdağı doğrudan tümör üzerinde etkili olmayıp, yeni kılcal damar oluşumunu engelleyerek bir tümörün beslenmesini ve büyümesini durdurabilmektedir.

Köpek balığı kıkırdağı faydalarından biri de bilinen en doğal bağışıklık sistemi güçlendiricisidir. Yapılan araştırmalar, bağışıklık sistemini güçlendirirken cilt sorunlarını gidererek cildi serbest radikallerden koruduğunu aynı zamanda cilt kanserini de engellediğini ortaya çıkarmıştır.

Aynı zamanda vücutta oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine, şeker hastalığını engellemeye ve kan damarlarındaki tıkanmalara iyi geldiği anlaşılmıştır.
köpek balığı kıkırdağı eklem ağrıları için de kullanılmaktadır. Kıkırdağın bu özelliği nedeniyle pek çok ağrı kesici kremde kullanılmaktadır.

Çanakkaleli balıkçılar 5 metrelik köpek balığı yakaladı: 2019’un Ağustos ayında da Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Babakale açıklarında balıkçıların ağına 5 metre uzunluğunda 1 ton ağırlığında camgöz cinsi köpekbalığı takılmıştı. Bu köpek balığının kıkırdağının ne yapılacağı merak konusu 🙂

Sosyal medya hesapları…

Facebook: https://www.facebook.com/nasilorulur
Twitter: https://twitter.com/nasilorulur
Pinterest: https://tr.pinterest.com/nasilorulur/

Videomuzu beğenmeyi ve anlatımlı örgü modelleri ile sağlık videoları paylaştığımız kanalımıza abone olmayı lütfen unutmayın….
Köpek balığı kıkırdağının faydaları,Köpek balığı kıkırdağı,köpek balığı,köpekbalığı,jaws,köpekbalığı saldırısı,ilginç bilgiler,bağışıklık sistemi,sağlık,köpek balığı kremi,köpek balığından kurtulun,köpek balığı eti,hayatınızı kurtarın,kopekbaligi,okyanus,Megaladon,balıklar,balıkavı,balık günlükleri,camgöz avı,balık tutma,köpek balığı saldırısı 
5.00
 2:18 
 فوائد 

source

الوسوم

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

زر الذهاب إلى الأعلى
إغلاق